KNX

Hooneautomaatika ja knx, millest alustada?
Nüüdisaegseid hooneautomaatikasüsteeme on võimalik üles ehitada väga erinevalt. Üheaegselt on võimalik saavutada nii luksust ja mugavust kui ka aja ja kulude säästu ning kontrolli. Mõne jaoks on oluline neist esimene, teisele teine või kõik komponendid. Teie ülesandepüstituse järgi projekteerime süsteemid ning tellime ja paigaldame seadmed. Maja võib katta süsteemiga ka osaliselt või valida vaid mõne juhtimissüsteemi. Olulised on energiasääst ja lihtsus.

Ruumide küte ja jahutus
Targas majas saab kõikide ruumide kliimat eraldi juhtida. Ajal, mil teid mõnes ruumis ei ole, pole seal vaja kõige mugavamat režiimi. Kohalolekuandur või kellaajaline režiimivalik aitab optimeerida küttekulusid. Nii kütte- kui jahutusseadmete juhtimiseks on vaid üks termostaat, millega välistatakse kütte ja jahutuse samaaegse kasutamise juhused.

Ruumide ja territooriumi valgustus
Meie kliimas on piisava valgustuse planeerimine väga oluline. Õige valgustugevus säästab silmi ja mõjub positiivselt enesetundele. Samas on palju juhtumeid, mil valgusega liialdamine on ebamugav ja ka kulukas. Tarkades majades saab ka valguse mõistliku planeerimisega kulusid kokku hoida. Kohalolekuandurid või välisvalgusega arvestavad andurid on päris palju abiks.
Valgustuse teine roll on meeleolu loomine. Nupuvajutusega või vastavalt kellaajale saab käivitada järgmise valgusstseeni ning hetkega saavutatakse uus meeleolu. Samuti võiks telerivaatamise režiimiga siduda veel ruloode sulgemise päikesepoolses küljes, kõige mugavam, kui seda saaks teha teleripuldiga. Võimalusi on väga palju…

Kardinad nii sise- kui välistingimustesse
Kardinad ja rulood on nii kujunduselemendid kui ka kliima reguleerimise vahendid. See viimane funktsioon aitab ka kulude kokkuhoidu saavutada, sulgedes suvel konditsioneeri käivitamise asemel hoopis aknakatteid . Talvel saab lisakihiga akende ees ka soojakadusid vähendada.

Ilmajaam
Eeltoodud funktsioonide optimaalseks toimimiseks võib olla vajalik ka ilmajaam. See mõõdab temperatuuri, tuule kiirust , valgust ja sademeid. Temperatuuri ja tuule kiiruse muutusi arvestades saab aga optimaalselt juhtida kütteseadmeid, vajadusel sulgeda aknaid või kardinaid, vähendada kütet ilma soojenedes ja vastupidi. Hämaraanduri järgi saab juhtida välisvalgust vastavalt pimeduse saabumisele.

Helindus
Targa majaga saab siduda ka audiosüsteemi, mis võimaldab luua igas ruumis soovitud kellaajal sellise meeleolu, nagu soovite. Selleks seotakse juhtimissüsteem teie audiosüsteemiga ning põhimõtteliselt saate lugusid valida ja helivaljust, muuta sama ruumi üldlülitilt või eraldi displeilt.

Turvalisus
Süsteemiga saab liita erinevaid läbipääsusüsteeme või signalisatsiooniseadmeid. Näiteks kodust eemal viibides saab maja simuleerida kellegi kohalviibimist tulede lülitamisega. Samuti on kasulik mõned elektritarbijad selleks ajaks automaatselt välja lülitada, vältimaks unustatud seadmete süttimisohtu (triikrauad jms). Fonolukud ja videovõimalused laiendavad funktsionaalsust veelgi.

Kaughaldus
Tänapäeval saab kõik oma targad süsteemid siduda internetivõimalustega. Kaugjuhtimine annab ka eemal olles võimaluse maja juhtida ja jälgida. Kontrollida, kas elektritarbijad said välja lülitatud ja aknad suletud. Väga mugav on päev enne suusareisilt saabumist maja jälle säästurežiimist mugavusrežiimi tagasi tuua. Et toad oleks saabumiseks taas mõnusalt soojad.

Seadmete valik
Targa maja saab põhimõtteliselt üles ehitada mitut moodi. Mõnele piisab vaid üksikutest funktsioonidest, teisele on vaja kõike näha ja juhtida. Mõnel juhul sobib ülimalt tehnoloogiline ja läbimõeldud lahendus väga tagasihoidlikus kuues, teisel juhul peavad ka seadmed olema osaks ruumide disainist. Iga variandi jaoks leidub lahendus. Ruumides paiknevad tavaliselt lihtsamad juhtimisseadmed, nagu lülitid, termostaadid, väiksemad displeid, liikumisandurid jne. Need
funktsioonid võivad vabalt olla ka ühes ja samas seadmes koos. Lisaks paikneb tavaliselt elektrikilpides ja mujal hulk erinevaid täiturseadmeid, mis juhtseadmete info põhjal toimetavad valgustite, kütte, jahutuse ja muude ajamite tööd. Põhimõtteliselt ei ole süsteemide toimimiseks ühtegi arvutit vaja, kuid soovi korral võib erinevaid lahendusi lisada. Jubaainuüksi puutepaneeli lisamine võimaldab tuua kõik funktsioonid kokku ühte keskusesse ja kujundada oma maitse kohaselt. Lehekülgi saab paroolidega lukustada, samuti teha erinavate õigustega kasutajaid. Sealt saab seada ruumide kliimat, valgustusrežiime, ajagraafikuid jne. Internetiühenduse kasutamine annab veel laiemad võimalused: juhtimine-jälgimine suvalisest punktist maailmas, e-maili või SMS-i saamine mingi häireoleku puhul jms.

KNX standard

KNX maailmas

Saksa Smart OÜ töötajad on KNX-litsentseeritud partnerid juba 2001. aastast. Meie kogemustega spetsialistid aitavad leida teile sobiliku funktsionaalsuse ja mugavuse.
Toetume oma projekteerimise ja nüüdisaegse tehnoloogia tundmise kogemustele. Meie lahendused aitavad teil juhtida oma hoonet, saada hea ülevaade ja ohjeldada kulusid. Tarbida mugavust ja turvalisust täieliku kontrolli kaudu. Oleme teie käsutuses seadmete hilisemaks hooldamiseks, ümberhäälestamiseks või lisade paigaldamiseks.

Mõigu tee 11/2-19 @ 2024 | Turvalisuse tagab: veebikaitse.eeWebShopper